Chlapská práce? Je cítit benzínem a čerstvě nařezaným dřevem!

12. 09. 2017, autor: Filip Rakovan
Zima se pomalu a nevyhnutelně začíná blížit, a s ní i topná sezona. Jak se připravit? Láska sice hřeje, ale dřevo je dřevo. A to se samo nenachystá.
Chlapská práce? Je cítit benzínem a čerstvě nařezaným dřevem!

Jedna věc je, až se rtuť v teploměru přiblíží nule, choulit se k ústřednímu topení, druhá - chlapská a romantická, pak zahrnuje praskání ohně a vůni dřeva. Hádejte, která je nám bližší... Nicméně na zimu je třeba se připravit a je velký rozdíl, jestli se do práce vrhnete s nějakým malým koťátkem, anebo dáte na pořádné a funkční náčiní.

S podzimem je zde tedy i doba výběru nové řetězové pily, pokud už samozřejmě tu svou nemáte... Co je třeba vědět? Motorové pily se dělí do množství různých kategorií podle ceny i způsobu užívání. Najdete levnější i drahé, profesionální i hobby pily. Pokud jste vlastníky většího pozemku, můžete zvolit i pilu farmářskou, která se konstrukcí, funkčností a cenou pohybuje někde mezi profi a hobby pilami.

Nejde nám teď o přístup k věci - jestli se budeme na řezání dřeva dívat jako na nutné zlo na jehož konci budou večery u vyhřátého krbu s praskajícím dřevem anebo naopak jako na zábavnou formu, jak se fyzicky zabavit a "udělat něco pro sebe" alternativně k potu v posilovně. Jde nám o to, co vezmeme do ruky. A na nohy, protože bezpečí především a není nic horšího, než když proříznete dřevo a listem s dobíhajícím řetězem si cvrnknete o koleno. Od toho tady máme speciální kalhoty, ale také bezpečnostní obuv, přilbu s ochranou obličeje, chrániče sluchu nebo rukavice, které nás ochrání před úrazy a usnadní práci.

A jakou pilu hledáme? Pokud zrovna nepatříte mezi nejzkušenější dřevorubce, pořiďte si lehčí pilu se zeštíhleným tělem, která se ovládá snadněji. „Při manipulaci s pilou platí pravidla, která je důležité respektovat: správný postoj a držení pily, bezpečná vzdálenost, ale také pohyb s pilou a startování,“ zdůrazňuje produktový specialista značky Husqvarna Tomáš Nevečeřal.

To je ten pán na fotce a my za sebe dodáváme, jen tak mezi řečí, že tohle je "produkťák" podle našeho gusta. A Tomáš Nevečeřal dodává: „Pilu startujte vždy na zemi. Při řezání stůjte s rozkročenýma nohama, pro dosažení lepší rovnováhy byste měli mít levou nohu mírně před svou pravou nohou. Řetěz se v žádném případě nesmí otáčet, když pilu přenášíte na jiné místo. V ten moment vždy aktivujte řetězovou brzdu nebo vypněte motor.“

Pro příležitostné i každodenní použití doporučujeme pořídit si výkonnou pilu se snadným startováním a vynikající ovladatelností. S těmito pilami vybavenými moderními funkcemi můžete prořezávat, odvětvovat, kácet i řezat. Pak už jen dřevo rozštípat, vyrovnat do hranice a máte hotovo.

Konkrétním tipem pak může být třeba řetězová pila Husqvarna 450, výkonná motorová pila druhé generace pro všestranné použití, určená těm, kteří ocení profesionální kvality. Snadno se startuje i při pomalejším zatažení za startovací šňůru a má výklopná víčka nádrží. Motor X-Torq® představuje nižší spotřebu paliva a sníženou úroveň emisí.

Díky funkci automatického vracení spínače z polohy STOP do pohotovostní polohy a viditelné hladině palivové směsi je ovládání pily jednodušší. Aby bylo vždy zajištěno snadné startování, je pila vybavena systémem Smart Start® a palivovou pumpičkou.

Základní technické údaje: objem motoru 50,2 cm³, výkon 2,4 kW, dílka listu 33-50 cm a hmotnost 4,9 kg. Doporučená prodejní cena včetně DPH 12590 Kč, nyní v akci za 11390 Kč.

 

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
21. 09. 2017, Uživatel: windowss
Reagovat

Cheap air jordans for salehas released lots of excellent products including shoes, clothes, bags and others since its establishment. It is well-known that Nike Company has gained international fame in recent yeas because of its high-quality products. Nike Air Max shoes, being a type of Nike air series, because of the introduction of Nike Air Max 360 shoes, abandons the right of naming the year. Nike Air Structure Triax Men's shoes also belong to the above types. This kind of shoes is a type of running discount air jordan shoes. In comparison with other Nike shoes, these shoes are hard-wearing. things in common. they have bought. Other people complain that Nike shoes are a little tight to be wore. The Nike Air Structure Triax Men's shoes can show an actual durability under real road conditions. For large amount of people, these shoes seem to be more like fashionable ones, rather than running ones. This is interesting. Nike shoes gain more and more favor from people. Maybe this should also be owed to the fashion of Cheap Air Jordans Retro. As for Nike Air Max 2010 shoes, they are favored as "Heartbeat shoes". They can show permeability which is appropriate for runners. Nowadays, Air jordan free shipping have been widely accepted for their great cushion which is derived from a simple corridor. The midsole of these shoes is a Full-chunk polyurethane one. Nike fans would like to have Nike shoes which permit them to show their own personality by clicking buttons to these shoes. They can decide which one they like most from the available models. Then they are free to choose different materials and colors for different parts of their shoes. Finally; your name can also be designed on your own shoes. Then, you can just save your design, or order shoes of this design. Here, you can buy Nike shoes, say, Air max series and Air Force ones at whole sale price. In addition, some other high-qualified shoes can also be bought at the lowest price here new air jordan shoes, for instance, Nike af1, af1 low, af1 high, af1 dunk, retro air jordans low price Max 90, Nike max 91, max 91, Nike max 95, Nike max 97, max97, Nike max180, Nike max360, max 360, max 180, Nike max ltd, Nike max TN, max 2003, Nike max 2009, Puma shoes and Puma Trainers shoes. You are advised to choose a pair of Cheap nike shoes Max Running Shoes if you intend to run for a long distance. Choose shoes hereFree Articles, you can enjoy the high quality at low price. Also you will be satisfied with our reliable delivery and best service. Popular Tags: Cheap air jordans for sale discount air jordan shoes Cheap Air Jordans Retro Air jordan free shipping new air jordan shoes retro air jordans low price Cheap nike shoes


img
21. 09. 2017, Uživatel: windowss
Reagovat

http://www.cheapshoeforsale.com


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

Celebrity: Dalibor Gondík by chtěl být promítačem v kině

Dalibor Gondík by chtěl být promítačem v kině

Slavnostní premiéra očekávaného válečného dramatu DUNKERK...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Svoje želízko v tvrdém segmentu kompaktních crossoverů má od dneška i nová Kia Stonic. Nejenž...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.