Čeští pádleři v Austrálii

30. 01. 2006, autor: prochlapa.cz
O víkendu proběhl na Manly Beach devátý závod Ocean Racing Series...
Čeští pádleři v Austrálii

Manly Beach (Austrálie, NSW)
O víkendu proběhl na Manly Beach devátý závod Ocean Racing Series. Na dlouhé trati startovali v double kajaku Kolanda s Brčálem a poslali nám své dojmy. Česká dvojice startovala už na třetím závodě této série a čeká je ještě závěrečná akce, která se jede 4. března v Sydney Harbour.

R
áno bylo pod mrakem až skoro zima tj. jen 25 °C, ale pěkně se vyčasilo a v 10 hodin už bylo jasno a začalo to pořádně pařit. Natřel jsem se několikrát faktorem UV 30 a docela mě to pomohlo. Na závod jsme se připravovali celý týden, ale byli jsme dost utahaní. Před závodem jsme se byli kouknout za roh útesu a viděli jsme, že si to dost užijeme.

Startovalo se z pláže, ale tentokrát i s lodí, takže než jsme doběhli do vody se 40 kg lodí, byli jsme ve třetí řadě. Při nasedání jsme hned projeli první 3 větší vlny a já byl durch. Mořská voda společně s krémem ti stéká do očí a ani to nejde otřít namazaným předloktím, abys nepřestal pádlovat.

Po kilometru jsme se dostali na roh a už to začalo, dva debly nás pomalu začali předjíždět. Vlny byly úplně všude, jeli jsme totiž podél útesů vysokejch 50-100 metrů a vlny co jdou z oceánu narážej přímo na útesy a vlna se vrací zpět – back wash. Útesy nejsou pravidelné, takže se vlny odrážejí z různých úhlů, ale asi nejhorší bylo, že byl odliv - low tide. Dva kilometry jsme jeli tak 20 minut. Prostě jen bojuješ s tím, abys nespadnul do vody. Dáš dva tři záběry a musíš se opřít pádlem o vodu. Navíc na deblu to rozhodí každého jinak. Vlny nám braly zadek lodě a pořád nás někam přetáčely.

Brčál řval, že je to horší než na raftu. Těsně před koncem jsme neustáli jednu vlnu a nedobrovolně jsme tam padli. Byli jsme 10 metrů od útesu, ale naštěstí se nám podařilo okamžitě nasednout a pokračovat na obrátku. Tam už to bylo ok, protože vlny šly jen ze zadu. Z obrátka až k místu, kde jsme předtím vypadli z lodi byl dlouhej silovej záběr, zase jsme dojeli a předjeli spoustu lodí, ale už v tom zase lítáme. Brčál řve, že to pádlo roztříská a já už začínám taky panikařit. Bojujem, bojujem, ale už zase plaveme. Brčál se mi po závodě svěřil, že od prvního koupáni si vrazil do pusy hadičku s pitím a po 3 km dostal křeč do čelisti, tak ji vyplivnul a v tom jsme tam spadli znova.

Zase jsme nalezli a jedem dal. míjí nás motorovej člun s 30 připoutanýma lidma ve vestách. Super další vlny do naší sbírky písní a tanců. Brčál hlásí, jestli nebude rychlejší když to do cíle doplaveme. Konečně míjíme poslední útes a odbočujeme na poslední 1km prvního velkého kolečka. Chytáme vlnu, která nás dováží až na mělčinu před pláží, parádní svezení. Brčál na mě řve: „Vyskoč, nebo urveme kormidlo!“. Já vyskakuju s pocitem, že dopadnu do 10cm vody, ale jsou tam bohužel 2 metry. Brčál stojí za mnou po kotníky ve vodě a já plavu. Voda, která odchází při odlivu sebou bere písek a dělá před pláží díry.

Vytáhli jsme loď na břeh a přeběhli kolem praporu Land Rover a jedem do dalšího kolečka. To bylo naštěstí o polovinu menší než to první, ale stejně jsme museli jet kus v těch nepříjemnejch vlnách. Ještě jsme se při tom jednou vykoupali. Dojeli jsme na pláž a dali závěrečnej běh mezi vlajkama do cíle. Odpípli nás infra čtečkou jak v supermarketu a kluci nám hlásili, že jsme 3.

Vyhlášení bylo v hotelu na Manly přímo u pláže. Paráda. Klimatizovaná místnost, pivo. Dostali jsme bronzové medaile a dárkové balíky. Mě pak ještě vyhlásili v nějaké tombole. Po vyhlášení jsme jeli na barbeque na Bronti beach. A pak domu.

VÝSLEDKY:
14.ledna – Manly Beach (14 km Ocean Paddle - Long Course)
1. Ian Wallace 01:22:59
2. Robbie Stewart 01:30:31
3. Kolanda a Brčál 01:35:11

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Half-Ironman u protinožců

Half-Ironman u protinožců

01. 03. 2006, autor: admin

Začátkem února se jel v Australském Jervis Bay Jaggad Long Course triatlonu. Závodníci museli absolvovat trať, která začínala dvoukilometrovým plaváním...

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Toyota Gazoo Racing vstupuje do světa e-motorsportu s virtuálním modelem GR Supra GT Cup...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.