České hvězdy v erotických thrillerech

08. 12. 2010, autor: Matěj Kučera
Co dělali herci jako Jiří Krampol, Markéta Hrubešová nebo Jana Švandová na začátku devadesátých let? Chtěli se dostat do Hollywoodu a neváhali kvůli tomu odložit šaty i sebeúctu!
České hvězdy v erotických thrillerech

Bohužel si však české hvězdy pojem Hollywood spojily s první produkcí, která přijela do Prahy a které velel anglicky mluvící "rejža". Oním režisérem byl Lloyd A. Simandl - muž, pro jehož výtvory je béčková kategorie málo, a osaměle se tak tiskne v "céčku" či "déčku". Filmař tak špatný, že stojí za to věnovat mu pozornost.

Pro Čechy navíc má Simandl ještě větší kouzlo, neboť je s naší zemí neodmyslitelně spjatý. Narodil se sice v Polsku, část dětství ale prožil v Čechách s příjmením Šíma. Vystudoval českobudějovické gymnázium a v roce 1968 se hlásil na FAMU, nicméně výběrová komise neomylně poznala nedostatek talentu a nepřijala jej. Tentýž rok se Šímovi podařilo vycestovat do Kanady, kde si změnil jméno, úspěšně vystudoval hematologii a sám posléze učil na vysoké škole.  Jeho touha točit byla nicméně silnější než zdravý rozum.

nebezpecna-korist-1Děj Simandlových snímků je jako přes kopírák. Mladá sexy žena s vyvinutým poprsím je unesena za povětšinou značně nevěrohodným účelem a svázaná a s potrhanými či rovnou strhnutými šaty je pak vystavena ponižování a mučení od dalších vnadných žen, které jsou dost nepochopitelně také svlečené. Přidejte k tomu několik soft lesbických scén, prkenné herectví a scénář tak slabý, že by vedle něj se ctí obstálo i zfilmované leporelo, a chutný celuloidový pokrm á la Simandl je hotov. Přesně tohoto receptu se drží i erotický thriller Nebezpečná kořist. Následující scéna vám ukáže, jak přepadnout kultovní náklaďák "vétřiesku".

O co v této perle jde? Americká turistka Robin je unesena bídáckým doktorem Drexslem v podání Josefa Laufera. Ten s ní má jen ty nejhorší úmysly - chce z ní vycvičit nájemnou vražedkyni a rozšířit tak svoje stádečko zabijáckých krásek. V honosném sídle si samozřejmě projde polapená dívka SM lesbickým mučením.

Vypadá to, jako by záporácké scény z Jamese Bonda natáčela banda ochotníků. Nechybí okázalé ukázky luxusu a té nejpokročilejší techniky, kterou rok 1995 nabízí. Trapičky hlavní hrdinky nemají moc na výběr, v mozku mají totiž vložený čip a ten je zabije, pokud neuposlechnou rozkazy.

nebezpecna-korist-2Přehlídce trapných dialogů zdatně sekunduje řada ještě trapnějších efektů; pobaví například odstřel stařičké škodovky bazukou. Největším lákadlem jsou ovšem "herecké výkony" českých hvězd. Zmiňovaný pan Laufer se světáckým výrazem v tváři je jen slabým odvarem toho, co předvádí jeho gorila plukovník Bronik v podání Jiřího Krampola. Při jeho nenávistných pohledech a vulgaritách vyřčených s kadencí kalašnikovu byste snadno mohli nabýt dojmu, že jí k obědu děti a jako moučník si dopřává ta nejroztomilejší štěňátka.

Nebezpečná kořist je snímek tak špatný, že se řadí mezi dokonale nechtěné komedie. Kdo se rád pokochá nahými ženami a totální filmařskou neschopností, neměl by si tento skvost nechat ujít.

peklo-v-retezech-IINa začátku 90. let se Simandlovi dařilo obsazovat do rolí i relativně známé herce. Peklu v řetězech II tak vévodí Brigitte Nielsen (ex-topmodelka, představitelka Rudé Sonji a  ex-manželka Sylvestra Stallona), s níž se tu představí celá řada českých jmen -  Jana Švandová, Markéta Hrubešová, Lucie Benešová či Marek Vašut.

Všechny ty pozdější estrádní hvězdy by byly jistě rády, kdyby jejich profesionální přešlap nadobro odvál čas. K jejich smůle se však podílely na něčem nezapomenutelném a my se to nebojíme připomenout!

Pokud si ve filmovém braku nelibujete, podívejte se na Nejlepší erotické thrillery!

robert-kitzlerRobert Kitzler vystudoval novinařinu, takže ví, jak to na světě chodí. A jako každý správný novinář, i on má touhu šířit své myšlenky a ideály mezi co nejširší publikum.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nové české auto se bude jmenovat Aygo

Nové české auto se bude jmenovat Aygo

04. 10. 2004, autor: admin

Malé auto do města, které se bude vyrábět v Kolíně ve spolupráci mezi Toyotou a PSA, se má jmenovat Aygo a poprvé bude k vidění v březnu příštího roku.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

Celebrity: Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla  nejedna tvář českého showbyznysu

Tom Cruise je zpět na stříbrném plátně, Nebeského gaunera omrkla nejedna tvář českého showbyznysu

Slavnostní premiéra akčního filmu se nesla v duchu velkýc...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

<figure>https://www.autoweb.cz/wp-content/uploads/2018/03/titulka-43-640x360.jpg</figure...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.