České hvězdy v erotických thrillerech

08. 12. 2010, autor: Matěj Kučera
Co dělali herci jako Jiří Krampol, Markéta Hrubešová nebo Jana Švandová na začátku devadesátých let? Chtěli se dostat do Hollywoodu a neváhali kvůli tomu odložit šaty i sebeúctu!
České hvězdy v erotických thrillerech

Bohužel si však české hvězdy pojem Hollywood spojily s první produkcí, která přijela do Prahy a které velel anglicky mluvící "rejža". Oním režisérem byl Lloyd A. Simandl - muž, pro jehož výtvory je béčková kategorie málo, a osaměle se tak tiskne v "céčku" či "déčku". Filmař tak špatný, že stojí za to věnovat mu pozornost.

Pro Čechy navíc má Simandl ještě větší kouzlo, neboť je s naší zemí neodmyslitelně spjatý. Narodil se sice v Polsku, část dětství ale prožil v Čechách s příjmením Šíma. Vystudoval českobudějovické gymnázium a v roce 1968 se hlásil na FAMU, nicméně výběrová komise neomylně poznala nedostatek talentu a nepřijala jej. Tentýž rok se Šímovi podařilo vycestovat do Kanady, kde si změnil jméno, úspěšně vystudoval hematologii a sám posléze učil na vysoké škole.  Jeho touha točit byla nicméně silnější než zdravý rozum.

nebezpecna-korist-1Děj Simandlových snímků je jako přes kopírák. Mladá sexy žena s vyvinutým poprsím je unesena za povětšinou značně nevěrohodným účelem a svázaná a s potrhanými či rovnou strhnutými šaty je pak vystavena ponižování a mučení od dalších vnadných žen, které jsou dost nepochopitelně také svlečené. Přidejte k tomu několik soft lesbických scén, prkenné herectví a scénář tak slabý, že by vedle něj se ctí obstálo i zfilmované leporelo, a chutný celuloidový pokrm á la Simandl je hotov. Přesně tohoto receptu se drží i erotický thriller Nebezpečná kořist. Následující scéna vám ukáže, jak přepadnout kultovní náklaďák "vétřiesku".

O co v této perle jde? Americká turistka Robin je unesena bídáckým doktorem Drexslem v podání Josefa Laufera. Ten s ní má jen ty nejhorší úmysly - chce z ní vycvičit nájemnou vražedkyni a rozšířit tak svoje stádečko zabijáckých krásek. V honosném sídle si samozřejmě projde polapená dívka SM lesbickým mučením.

Vypadá to, jako by záporácké scény z Jamese Bonda natáčela banda ochotníků. Nechybí okázalé ukázky luxusu a té nejpokročilejší techniky, kterou rok 1995 nabízí. Trapičky hlavní hrdinky nemají moc na výběr, v mozku mají totiž vložený čip a ten je zabije, pokud neuposlechnou rozkazy.

nebezpecna-korist-2Přehlídce trapných dialogů zdatně sekunduje řada ještě trapnějších efektů; pobaví například odstřel stařičké škodovky bazukou. Největším lákadlem jsou ovšem "herecké výkony" českých hvězd. Zmiňovaný pan Laufer se světáckým výrazem v tváři je jen slabým odvarem toho, co předvádí jeho gorila plukovník Bronik v podání Jiřího Krampola. Při jeho nenávistných pohledech a vulgaritách vyřčených s kadencí kalašnikovu byste snadno mohli nabýt dojmu, že jí k obědu děti a jako moučník si dopřává ta nejroztomilejší štěňátka.

Nebezpečná kořist je snímek tak špatný, že se řadí mezi dokonale nechtěné komedie. Kdo se rád pokochá nahými ženami a totální filmařskou neschopností, neměl by si tento skvost nechat ujít.

peklo-v-retezech-IINa začátku 90. let se Simandlovi dařilo obsazovat do rolí i relativně známé herce. Peklu v řetězech II tak vévodí Brigitte Nielsen (ex-topmodelka, představitelka Rudé Sonji a  ex-manželka Sylvestra Stallona), s níž se tu představí celá řada českých jmen -  Jana Švandová, Markéta Hrubešová, Lucie Benešová či Marek Vašut.

Všechny ty pozdější estrádní hvězdy by byly jistě rády, kdyby jejich profesionální přešlap nadobro odvál čas. K jejich smůle se však podílely na něčem nezapomenutelném a my se to nebojíme připomenout!

Pokud si ve filmovém braku nelibujete, podívejte se na Nejlepší erotické thrillery!

robert-kitzlerRobert Kitzler vystudoval novinařinu, takže ví, jak to na světě chodí. A jako každý správný novinář, i on má touhu šířit své myšlenky a ideály mezi co nejširší publikum.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Nové české auto se bude jmenovat Aygo

Nové české auto se bude jmenovat Aygo

04. 10. 2004, autor: admin

Malé auto do města, které se bude vyrábět v Kolíně ve spolupráci mezi Toyotou a PSA, se má jmenovat Aygo a poprvé bude k vidění v březnu příštího roku.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Jeden by si myslel, že aféra dieselgate, kterou odstartoval koncern Volkswagen, je už u konce. Os...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.