Bostonský škrtič: 350 znásilnění!

22. 01. 2010, autor: Jarda Sauer
Albert DeSalvo proslul jako Bostonský škrtič. Byl to jeden z nejhorších sériových vrahů a sexuálních násilníků všech dob. Skutečný počet jeho obětí není dodnes znám, ale každopádně šlo o neuvěřitelné číslo!
Bostonský škrtič: 350 znásilnění!

Každý z nás má sice občas chuť zakroutit nějaké ženské krkem, ovšem většinou nám stačí zabouchat si do boxovacího pytle nebo si zahrát Wolfensteina, abychom patřičně vychladli. V první polovině šedesátých let minulého století se ovšem v americkém Bostonu objevila osoba, která se s dámskými hrdly opravdu nemazlila.

Tzv. Bostonský škrtič terorizoval obyvatelky hlavního města Nové Anglie mezi léty 1962 - 1964. Jeho oběti byly většinou sexuálně zneužity a zardoušeny, a pokud se domníváte, že šlo pouze o vyzývavé mladé kokety, jste na omylu. Nejstarší zavražděné bylo 85 let a mezi celkově třinácti oběťmi převládaly osamělé paní víceméně důchodového věku. Na základě popisu jedné z žen, která útok přežila, policie zatkla jistého Alberta DeSalva.

Roztomilý člověk...U DeSalva se už vzhledem k jeho dětství nedalo příliš očekávat, že z něj vyroste mírumilovný a spořádaný občan shánějící ve volném čase peníze na stavbu nového sirotčince. Narodil se roku 1931 v Chelsea v Massachusetts do rodiny násilnického alkoholika, mezi jehož kratochvíle patřilo vedle mlácení manželky (která to jednou odnesla zlámanými prsty a kompletně vybitými zuby) také souložení s prostitutkami před očima svých dětí. Není moc divu, že malý Albert se bavil týráním zvířátek a v nastupující pubertě sem tam něco šlohnul, v čemž ho jeho otec nadšeně podporoval a poskytl mu mnoho užitečných rad. Zatímco jeho vrstevníci potají zkoušeli první cigaretu, dvanáctiletý Albert DeSalvo byl v roce 1943 poprvé zatčen za vloupání a ublížení na zdraví. Prošel chlapeckou školou, posléze i armádou, oženil se a stal se z něj táta dvou dětí, nicméně slušného člověka se z něj nikomu udělat nepodařilo.

Měli bychom ještě zdůraznit, že DeSalvo byl odmala nejen protřelý zlodějíček, ale také poněkud nezdrženlivý jedinec. Ne, to opravdu není dostatečně výstižné - přibližně od pěti let (!!!) se u něj projevovala přebujelá sexuální touha, se svou ženou údajně plnil manželské povinnosti  pětkrát šestkrát denně, a když už nemohla, dokázal celé hodiny  masturbovat. Ani to mu ovšem nestačilo, a tak nakonec vyrazil ukojit své choutky do bostonských ulic.

Ačkoliv se Albert DeSalvo doznal ke všem třinácti vraždám a vylíčil policii množství detailů, dodnes panuje okolo případu řada pochybností a objevují se teorie, že vrahů bylo více. Samotný DeSalvo vlastně nikdy nebyl odsouzen jako Bostonský škrtič, ale dokázalo se mu 350 znásilnění (celkově jich prý spáchal přes 2000!). A aby to měli u soudu ještě zajímavější, v důsledku schizofrenie byl shledán nepříčetným. Šoupli ho tedy nejdříve do Státní nemocnice v Bridgewateru, odkud zanedlouho zdrhnul. Po dopadení už putoval natvrdo do chládku s maximální ostrahou ve Walpole, kde měl strávit zbytek života. Osud mu však nedopřál objevit Ježíše Krista a propagovat na stará kolena lásku a nenásilí. Albert DeSalvo byl nalezen 25. listopadu 1973, šest let po svém uvěznění, ubodán k smrti ve walpolské ošetřovně. A asi je to tak dobře.

Chcete ještě víc násilí? Čtěte náš román na pokračování Aktivní olovo!

matej-kuceraMatěj Kučera je Vodnář, což hovoří samo za sebe. Má několik (v podstatě neškodných) úchylek, které zde ovšem nemíní zveřejňovat. Mezi jeho srdeční záležitosti patří mimo jiné bicí nástroje, zen buddhismus, Jägermeister a seriály Chalupáři a Městečko Twin Peaks.

VYBÍRÁME
Mezi nepřáteli

Mezi nepřáteli

27. 11. 2007, autor: admin

Ve válce se ideály ztrácí rychle a bolestně. Syrově natočená kritika válečného šílenství a francouzského kolonialismu zaujme nejvíc syrovostí a odhodláním.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
24. 01. 2010, Uživatel: LeVV
Reagovat

hustej magor!


img
24. 06. 2010, Uživatel: Wordpress Themes
Reagovat

Nice dispatch and this mail helped me alot in my college assignement. Thanks you as your information.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nová výstava Škoda Octavia & Škoda Felicia „60“ v mladoboleslavském Škoda Muzeu připomín...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.