Blog: Valentýn je jenom továrna na peníze

08. 02. 2013, autor: Dalibor Žák
Svátek svatého Valentýna nemá se zamilovaností nic společného. Je to jen další způsob, jak z hloupého davu zoufalců vyrazit prachy.
Blog: Valentýn je jenom továrna na peníze


Vždycky jsem všechny tyhle rádoby svátky považoval ze zločin proti dobrým mravům a Valentýn tomu všemu nasazuje korunu. Víte vůbec někdo něco o historii a původu vzniku tohoto svátku, aniž byste se podívali na Wikipedii? Pravděpodobně ne, protože se zamilovaností nemá Valentýn nic společného. Historici sice přišli s domněnkami, kde se mohly oslavy "svátku zamilovaných" vzít, ale původ je mnohem prostší.

Američan Walter Scott se živil výrobou vánočních přáníček, ale protože jeho kýčovitá přání nikdo nekupoval, málem zbankrotoval (škoda!). Hledal, jak zachránit firmu a pak na to přišel. Vymyslel si svátek všech zamilovaných na svatého Valentýna, vyráběl kýčovité dárečky a přání ve tvraru srdce a dav Američanů to samozřejmě kupoval. Firmu tak roku 1907 zachránil.

V anglosaských zemích se tak moderním stylem Valentýn slaví něco málo přes sto let. U nás žádnou tradici nemá, ale samozřejmě i tady je potřeba z davu hlupáků vymámit peníze za nesmysly jako jsou umělohmotné krabičky ve tvaru srdce vyrobené v Čině a naplněné umělým tukem obarveným hnědou hmotou vydávanou za kakao a čokoládu. Hrůza!

Má vůbec někdo zapotřebí se snížit k tomu, že celý rok své milé nebo vyvolené neprojeví nijak náklonnost, aby jí pak čtrnáctého února zahrnul bakelitovými nesmysly vyrobenými v Číně? Je tak zoufalý, že není schopen jí kdykoli vyjádřit, co k ní cítí? Tak to ať jde k čertu i s krabičkou a přáníčkem.

Celé je to jen komerční blábol a výmysl, jak z lidí vytřískat další peníze, které jim ještě zbyly po Vánocích. Ty už také nemají s tradicí a duchem původních oslav slunovratu (jděte k šípku s narozením nějakého Krista) pranic společného.

Dav lidí prahnoucí po konzumu si ale vždycky najde důvod, proč utratit balík peněz za nesmysly. Jestli ale chcete nějak své vyvolené dát najevo, že po ní toužíte a že jí máte rádi, prostě se vykašlete na stupidní amerikanistický svátek a zahrnujte jí láskou kdykoli.

Kupte jí kytku, někam jí pozvěte a uvidíte, že to bude mít mnohem větší úspěch než papundeklová krabice s lacinou čokoládou uvnitř. A nemusíte čekat na 14. únor, klidně to můžete udělat hned a zítra zase a za týden znova a znova. Můžete si tak svůj den zamilovaných udělat kdykoli a nemusíte čekat, až vám v televizi řeknou, že dneska je ta správná chvíle a zítra už bude pozdě.

A mám ještě jednu radu. Jestli se urazí, že jste jí na Valentýna neposlali kýčovité přáníčko a drahý dáreček, pošlete ji do háje. I s idiotským Valentýnem.

VYBÍRÁME
Dárky, po kterých vám dá kopačky

Dárky, po kterých vám dá kopačky

07. 05. 2009, autor: Jarda Sauer

Chcete ji popostrčit k tomu, aby se s vámi rozešla? Toho lze velmi snadno dosáhnout nadělením správného dárku! Tahle investice se vám vyplatí jako žádná jiná - a ještě budete vypadat jako oběť.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
13. 02. 2012, Uživatel: Josef
Reagovat

Jako přátelé nic proti. Já Sv.Valentána neslavím. Co mě ale zvedá ze židle, když si někdo přizpůsobuje informace k obrazu svému. Aniž bych se podíval na WIKI, vím, že Valentýnský svátek vznikl tady u Nás v Evropě. A opravdy byl tehdy uznáván jako svátek Lásky atd. V Americe byl svátek až "obnoven" jak už píšete vy díky jednomu týpkovi co málem zkrachoval. Takže co má Valentýnm společného s Láskou doopravdy ? Možná by si měl autor přeci jen sem tam mrknout na WIKI, nebo přečíst jinou poctivější literaturu o historii Kněze Valentýna.


img
15. 02. 2012, Uživatel: Pavel Janák
Reagovat

Naprostý souhlas z jedním z nejstupidnějším rádobysvátku´.


img
07. 02. 2014, Uživatel: Karel
Reagovat

Taky bych neslavil ... ale dívat se na přítelčin zkaboněný obličej celý týden a poslouchat výčitky se mi vážně nechce.Takže letos to vezmeme prakticky a zajdeme si na tantra masáž ( kdo by nevěděl co to je http://www.tantra-masaz.cz/nabidka-tantra-masaze/ ) Takže ani jeden nepřijde zkrátka.


img
16. 01. 2019, Uživatel: Láda
Reagovat

Já též Valentýna neslavil, ale jak je napsáno výše koukat se na ten ksicht manželky a ty výčitky. Tak jsem se rozhodl koupit kytku, nějaky neobvyklý oběd, procházku. Informace jsem vybíral zde: http://xn--proeny-5pb.eu.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Zbrusu nový osmiválec má zdvihový objem 7,3 litru a sílu o 435 koních a 644 newtonmetrech.

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.