Blog: Podstoupil jsem pro vás jeden díl Superstar

11. 02. 2013, autor: Daniel Javorský
Degradace televizní zábavy nezná mezí a programoví ředitelé by potřebovali proplesknout. Nebylo to sice tak děsné, ale znovu bych se na Superstar nekoukal.
Blog: Podstoupil jsem pro vás jeden díl Superstar

Vlastně jsem se na to ani nechtěl koukat a tento článek je dalo by se říct neplánovaný. Úplně první Superstar mě ale docela bavila. Vygenerovala vcelku soběstačnou zpěvačku Anetu Langerovou a plno dalších finalistů skončilo na prknech muzikálů. Druhý díl se ale nesl ve znamení manifestu „Všichni máme rádi talentované Romy“ a od té doby už všechny talentové soutěže vynechávám.

Nicméně i tak jsem po zprávách na Nově, které se nesly ve stylu „Odsuďme učitelku v mateřské školce, která není superman a nezastavila padající branku na holčičku, která je po smrti,“ zůstal koukat na bednu. Ve 20:20 pak začaly první tóny a já se netěšil na výborné vibráto nebo dokonce i jeden slušný tenor. Nejvíc jsem se těšil na všechny ty mentose (myšleno mentály, neplést s bonbóny). Můžu vám říct, že jsem nebyl zklamán.

Ještě před tím ale blíže k porotě. Soukup s Haberou odvedli svou klasiku. Občas zaglosovali, zkrátka standard. Ewa Farna však byla zaplacena za to, aby dělala nonstop nadrženou holku s rétorikou trubky ze sitcomu na Disney Channel. V podstatě zastoupila Rytmuse. Ten lítal v přenosu s RC modelem vrtulníku, Farna zase pocákala poševními šťavami všechny mužské účastníky soutěže.

Každopádně čekání na první mentosku bylo dlouhé 19 minut. Na scénu přišla devatenáctiletá holka s „pííírsingem“, která byla počmáraná fixkou a Soukup očekával kus pořádného punku. Místo toho chatrným hlasem podobným zvuku prdění ve vodě zazpívala Anděla od Kerndlové, která má blízko k punku jako severní Korejec k turistickému výletu na Manhattan.

Pak obrazem probleskly medailonky porotců, ze kterých bychom si měli pamatovat, že Soukup vidí popíkového zpěváka i v popeláři, Farna je takhle mrdlá do palice už celých 7 let a NEMÁ CHLAPA a Habera zřejmě páchne natolik, že před ním na ulici všichni utíkají, včetně narvaných plešounů s bomberem.

Ve 20:44 však přišel další mentos ze solopysk, který zpíval jak ženská a jeho sopránové sólo věstilo neblahý úraz nejkratší končetiny jeho těla. Chudák nepostoupil, což jej při sledování tohoto dílu muselo docela naštvat. Ne, že by uměl zpívat. Kdo ostatně ano, nejde do Superstar, že? O pár minut později však celý národ viděl, že Superstar není o zpívání. Na scénu přišla vysoká, prsatá blondýnka, představila se, dvě vteřiny zazpívala, načež slintající Habera a rosící se Soukup řekli stop a dali jí vstupenku do dalšího kola. Podobný osud měl 23 letý Aleš, který zazpíval deathmetalovým způsobem Včelku Máju, což komentátor Bouček glosoval tak, že tahle včelka má turbodieselový motor a žere děti. Postoupil. Stejně jako veselý slovenský křeček z Thajska, který nepostoupil pro svůj zpěv, ale pro svůj úsměv. Vrcholem všeho pak byla holka, která porotcům prozradila, že pokud postoupí, její kamarád (ne přítel ale kamarád) ji slíbil, že si ji vezme. Habera neváhal, nepočkal ani na sebemenší pokus o zpěv a dal jí vstupenku dál s tím, že jestli v příštím kole neukáže oddací list, letí.

To už bylo moc i na mě, který by jinak podobně volnomyšlenkářské gesto kdykoliv jindy ocenil. Ne však v soutěži, která má najít kohosi, kdo umí alespoň trochu zpívat.

Šílených momentů bylo v prvním díle víc. Třeba když 17 letá Jolanka netušila, co to zpěv je, načež potřebovala od Habery překládat slova z češtiny do slovenštiny. Dalším momentem byl klasický úkaz holky, která si strčila sluchátka do uší a začala si před porotci broukat. Ještě před tím prozradila, že je takhle talentovaná z rodiny sama a že jí její zpěv drží nad vodou. Pokud by tomu ale tak skutečně bylo, k přežití by na dně Mariánského příkopu potřebovala kvalitní ponorku. I udušený bubeník zpívá líp.

Bylo by to skutečně na tři další články. Vám musí stačit jen to, že na tuhle soutěž koukat skutečně nepotřebujete. Ve 21:07 se totiž štáb kvůli jedné holce přesunul na záchody s tím, že Farna ji před okamžikem na záchodech slyšela a že tam zpívala perfektně. Paradoxně se však právě v tu chvíli dostal celý štáb Superstar nejblíž místům, kam skutečně i s celým osmitisícovým ansáblem patří. To ostatně pochopili i marketingoví pracovníci společností v Česku, kteří si nekoupili ani vteřinu reklamního času, díky čemuž zůstal celý díl Superstar bez reklamy. To nezvěstí nic dobrého...

VYBÍRÁME
Co se vysílalo v televizi za komunistů

Co se vysílalo v televizi za komunistů

25. 02. 2011, autor: Matěj Kučera

Dnes je tomu 63 let, co vyvrcholil tzv. Vítězný únor, který uvrhl naši zemi na čtyři desetiletí do komunistické totality. Podívejte se, jak vypadalo za „komančů“ televizní vysílání!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Vymyslet dobrý název auta není nic jednoduchého. Zatímco některá auta se snaží působit svým názve...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.