Blog: Jak se stát okradeným idiotem snadno a rychle

10. 04. 2013, autor: Daniel Javorský
Lotři jsou na každém rohu zákeřně připraveni obrat vás o cokoliv. Číhají všude. Mohou dokonce vypadat i jako vaše sestřenice.
Blog: Jak se stát okradeným idiotem snadno a rychle

Ještě než se rozhodnete o mě psát v komentářích v tom smyslu, že jsem slabomyslný mentál, raději vám dám rovnou za pravdu. Ostatně je to i speciální psychologická technika, jak se zbavit stresu. Prostě si začnete dřív nadávat tak, aby to nestihl udělat někdo jiný. Velmi účinné.

Teď však k tématu. Je pravdou, že kdysi dávno se zlodějiny dělali alespoň trochu čestným a dobrodružným způsobem. Chlápek si vám stoupl tváří v tvář, řekl si o peníze a pak vám barvitě vylíčil, co se s vaším mozkem stane poté, co použije to, s čím na vás míří. Dnes se však veškerá tahle „romantika“ z krádeží vytrácí, přičemž tohle intermezzo píšu po události, před kterou bych vás chtěl varovat. Přišel jsem při ní za bezmála 5 minut o 1470 Kč. Touto metodou však můžete odplivnout až 3 000 Kč. Proto buďte bdělí.

DOPORUČUJEME: Naučte se krást jako profesionální kapsář

Bylo čtvrteční dopoledne. Já pracoval a jen tak letmo se koukal na Facebook, na němž mi začala psát moje vzdálená sestřenice. Nijak se nestýkáme, ale tento víkend nás navštívila, proto vím, že existuje.

Na FB mi napsala, abych jí poslal mé číslo, že potřebuje jen něco vyzkoušet. Teď už vím, že ten, kdo mi napsal, chtěl jen vyzkoušet lidskou stupiditu a určitě se u toho dobře bavil. Já jí (mu/jim) samozřejmě číslo dal. Mé sestřenici je 15, proto jsem si myslel, že se jedná zase o nějakou volovinu hodnou jejího věku. Nějak jsem se nepodivil nad tím, že mé číslo stejně jako celá její rodina má a tak ho nepotřebuje.

Krátce na to mi přišel kód, načež mi na FB napsala, ať jí ten kód pošlu a ujišťovala mě, že onu čtyřmístnou částku, co v té SMS je, samozřejmě platit nebudu. Že to je jen nějaká akce. Ať jí to pošlu hned, že kód má omezenou účinnost.

Jen tak letmo jsem si ten kód zapamatoval a uprostřed pracovního procesu ho ledabyle naklepal do konverzace na FB. Opět nic nedbajíc na to, že SMS vypadá jako platební. Celou dobu jsem se chlácholil a ujišťoval se v tom, že pokud se něco opravdu posere, za sestřenkou dojdu a zmáčknu jí, až zacinká.

Zmýlil jsem se. Krutě jsem se zmýlil.

Krátce poté, co jsem kód odeslal mi přišla zpráva s díky za platbu 1400 Kč přes službu m-platba. Když jsem volal na T-mobile, bylo mi řečeno, že nemám šanci. Transakce už proběhla. Deset minut po potvrzení. Krátce na to mi volala moje sestřenice s tím, že teď vstala a tyhle zprávy kdosi poslal jejím 30 přátelům. O tom, jestli i oni částku, za kterou si můžete pořídit hodinovou službu u průměrné prostitutky, nic neříkala. Vím snad jen to, že její heslo bylo její rodné číslo, které se dá zjistit bez velké námahy za pár vteřin + pár minut kombinací závěrečného čtyřčíslí. V dnešní éře reálně vypadajících spamů, které vás z exkluzivně pofidérní emailové adresy upozorňují na nepodařené přihlášení na web, přičemž vám nabízí odkaz na absolutně jinou adresu, jejíž layout vypadá úplně stejně jako FB, kde pak dojde ke krádeži vašich přihlašovacích údajů, si myslím, že lotrům k dostání se na FB profil mé sestřenky ani těch několik minut netrvalo...

No a tak mě za měsíc čeká platba za produkt, o kterém jsem nic nevěděl, policisté ji s největší pravděpodobností nevystopují a proto mi zbývá snad jen víc psát, abych ztrátu dorovnal. T-mobile s tím nic dělat nemůže, protože, jak už jsem napsal, platba už proběhla a není zbytí. Navíc z podobných transakcí má T-mobile nezanedbatelný podíl, proto by se jim ani nevyplatilo mou platbu stornovat.

To, že jsem osel samozřejmě vím, stejně jako že existovala hromada možností, jak tomuto průseru zabránit. Tento článek ale vznikl především proto, abych na toto jednání upozornil. Buďte chlapáci bdělí!

Zprávy mi chodily z čísla 3457. V transakcích m-platby je jaskýsi účet se jménem "b win party". Pokud to má něco společného s tou sázkovou společností, mé peníze jsou na Maltě.

VYBÍRÁME
Blog: Valentýn je jenom továrna na peníze

Blog: Valentýn je jenom továrna na peníze

08. 02. 2013, autor: Dalibor Žák

Svátek svatého Valentýna nemá se zamilovaností nic společného. Je to jen další způsob, jak z hloupého davu zoufalců vyrazit prachy.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
11. 04. 2013, Uživatel: Petr
Reagovat

BWIN je ta sázkařská firma. Umožňuje m-platbu monetizovat, tj. na účet za telefon se naúčtuje placená částka + cca 60 Kč transakční poplatek pro operátora a frajer, co tě napálil, si vyzvedne hotovost.


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Navštívili jsme evropské muzeum značky Mazda a nahlédli do její historie. Nejzajímavější exponáty...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.