Blog: Bude mít Battlefield 4 co nabídnout?

08. 04. 2013, autor: Daniel Javorský
Na konci března se Battlefield 4 uvedl prostřednictvím 17 minutového videa. Stane se však tato střílečka tím, po čem hráčstvo touží?
Blog: Bude mít Battlefield 4 co nabídnout?

„Při vývoji této hry je naším cílem vytvoření dynamického otevřeného prostředí, které nabídne lidem velké množství překvapivých, dechberoucích momentů, o kterých budou mluvit ještě pár dní.“ prozradil na uváděčce viceprezident EA Games Label Patrick Soderlund. Jsou To velmi příjemná slova. Díky vůdčímu titulu Call of Duty totiž přední střílečky ztrácí své kouzlo a krom haldy absolutně tupých botů se z hry o přežití stává prolétávání lokací Arnoldovským stylem za honičkou za co nejvíce headshotů. Podle mnohých vývojářů akčních her prý CoD dokonce zruinovalo a degradovalo celou generaci akčních hráčů. Důvod je jasný. Kvůli celé té zběsilosti a důrazu na rychlosti hráči očekávají co nejsmažidbější jízdu, díky čemuž se vytrácí kouzlo, se kterým akční hry dobyly svět.

A je nutno říci, že na tom něco bude. I když bych podle psychologů a lidí ze sociálky neměl, vyrostl jsem v době rozmachu her jako Doom, Wolf 3D nebo Prince of Persian, přičemž když měla v některé hře hlava více než čtyři pixely, považoval jsem vývojáře za Bohy. V těch hrách byla láska. Objevily se a hrají se dodnes, aniž by někdo někoho nabádal multiplayerem nebo DLC balíčky. Ty hry spojovaly krásnou vyváženost mezi napětím a pro muže tak tužebným zdoláváním nemožného. Jen si vzpomeňte na to kulervoucí napětí, kdy vám zbývalo několik desítek nábojů, procenta života by spočítal i průměrně zdatný mixér ovoce a vy jste věděl, že na vás, až otevřete dveře, čeká horda neřádů, kteří si zasluhují kulku do čela. To je přesně ten důvod, proč jsem ještě nedohrál Call of Duty Black Ops II a také ten důvod, proč raději vyhledávám nemainstreamové hry. Tenhle pocit, který se zažíval v devadesátkových hrách totiž jen málokterá současná hra poskytuje. Dokud se bude moct každá kulka v těle „rozdýchat“, bude hraní na jedno brdo.

Změní to Battlefield? S největší pravděpodobností ne zcela. Podle vyjádření představitelů EA se má jednat o zlomový okamžik v sérii. To může být klidně možné. Asi to bude prvotřídní audiovizuální smažba, kterou budou hrát miliony lidí, včetně mě. Postará se o to o třídu lepší zvuk, než v kterékoliv jiné hře a prakticky dokonalý grafický engine Frostbite 3. Pokud ale nepřijdou nějaké zásadnější inovace, které by akční žánr skutečně posunuly z rukou mutujících 13letých chlapců do rukou normálních mužských, kteří si chtějí okusit válečnou vřavu, stres a pud sebezáchovy uprostřed bojiště, bude akční žánr kvalitativně degradovat navzdory zvyšujícím se ziskům. A to je myslím si škoda.

Hry dnes jsou takřka dokonalé audiovizuální dílo s kulervoucím příběhem a hutnou atmosférou. Něco podstatného se z nich vytratilo a já bych byl rád, kdyby čtvrtý díl Battlefieldu tohle změnil. Našlápnuto k tomu má. Právě EA je oproti strategii Activisions více inovativnější. Jen kdyby ten zatracený status v pravém dolním rohu nepřibýval tak rychle, jak cena zimbabwských rohlíků. Tady máte 17 minut z nového Battlefieldu 4.

VYBÍRÁME
Počítačové hry, které nikdy nezestárnou

Počítačové hry, které nikdy nezestárnou

28. 11. 2011, autor: Dalibor Žák

Najdete na svém počítači hru, která nikdy nezestárne (na rozdíl od vás)? Každý pařan má minimálně jednu hru, která je starší než deset let a která je stále aktuální a zábavná.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Znovuoživení značky Alpine se povedlo, nyní se sportovní vůz odkazuje k úspěšné závodní historii ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.