Bezpečnější zítřky jsou pryč, začíná boj o holý život. Zombie jsou tady!

07. 04. 2016, autor: Filip Rakovan
Seriáloví fanoušci po celém světě mají důvod k radosti, nová řada Fear the Walking Dead: Živí mrtví, míří na televizní obrazovky.
Bezpečnější zítřky jsou pryč, začíná boj o holý život. Zombie jsou tady!

Ptát se, jestli znáte zombie, by bylo podceňování vašich zkušeností. Tedy "znáte" není samozřejmě myšleno jako "znáte osobně." Nicméně když se objevila v srpnu loňského roku informace o premiéře připravovaného preqelu k seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), nikdo ještě netušil, že k sobě přitáhne miliony diváků. Při debutu Fear the Walking Dead dosáhla první série rekordního počtu diváků, kterých bylo u obrazovek více než deset miliónů, čímž se mezinárodní stanice AMC vyhoupla v den premiéry do top 10 sledovaných kanálů po celém světě.

První série končí ve chvíli, kdy Madison, Travis a jejich velká rodina našli dočasné útočiště u Victora Stranda. Všichni si svůj úkryt poklidně užívají a kochají se výhledem na Tichý oceán. Zatímco občanské nepokoje nabývají na intenzitě a nemrtví dobývají Los Angeles, připravuje Strand útěk na svou velkou jachtu Abigail, zakotvenou na širém moři. Nikdo však netuší, že oceán není o moc bezpečnější než země. Kam se nakonec vydají dosud nenakažení a neskončí třeba až v havajském ráji se zombíky v patách? Loď je na takovou dalekou cestu připravena, ale co oni? Napětí, překvapení a nečekané zvraty slibují díly nové řady.

„V první řadě se vlastně až tak nic moc nedělo, ale s tím je teď konec. Záběr druhé řady je opravdu působivý. Jsem nadšený, jak se to roztáčí! Myslím, že diváci budou opravdu příjemně překvapení, k jakému obratu v seriálu došlo,“ komentuje druhou sérii jeden z hlavních herců Cliff Curtis, který ztvárnil Travise.

Podle výkonného producenta seriálu Dava Ericksona bude zajímavé sledovat, jak se hlavní hrdinové mění a jak bojují pro zachování svého lidství. „Myslím, že velkým tématem druhé řady Počátku konce je otázka, která nastává, když jsme zjistili, že svět je doopravdy pryč, že už není cesty zpět, jaký typ člověka se z každé jednotlivé postavy stane? Dokáže se tomu postavit? Nechají se semlít a pohltit apokalypsou nebo změní svou základní podstatu?“

Tvůrci si s postavami nové série opravdu pohráli. Sami herci nemohli uvěřit tomu, jak moc se mají změnit. „Byl jsem vážně dost v šoku a překvapený z některých změn, které provedli Travisovi! Musel jsem zavolat scénáristům a rovnou se zeptat ‚To jako fakt?! To vážně udělá?!‘“ líčí své dojmy Cliff Curtis. Na režii seriálu se mimo jiné podílel i Adam Davidson, žák a spolupracovník světoznámého českého režiséra Vojtěcha Jasného.

Fanoušci Fear the Walking Dead se mohou těšit na nových 15 epizod. První část se 7 epizodami se začne vysílat v pondělí 11. dubna a zbylých 8 epizod se odvysílá v druhé polovině roku 2016. Česká premiéra proběhne současně s americkým uvedením druhé série, a to v noci 11. dubna ve 03:00 hodiny ráno, opakovat se bude tentýž den v hlavní vysílací čas ve 22:00 večer na stanici AMC.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
10 nejvtipnějších toaleťáků

10 nejvtipnějších toaleťáků

24. 08. 2009, autor: Jarda Sauer

Ve společnosti se o tomto tématu moc nemluví, ale my se žádného tabu nebojíme - čím se na wc utíráte vy? Je to běžný toaleťák? Což takhle to změnit a svůj pobyt na záchodě si trochu zpříjemnit?

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nabroušená krabice od bot s podivnou zkratkou v názvu je jedním z nejlepších ostrých hatchbacků s...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.