Apple iPhone

15. 01. 2007, autor: prochlapa.cz
Společnost Apple se během mnoha let své existence již na trhu zapsala nesmazatelným písmem za svůj originální přístup k zákazníkovi, neotřelé nápady, perfektný design svých výrobků a do detailů propracovaný marketing. Jednou z oblastí, kterou ještě firma neměla pokrytou žádným výrobkem byla donedávna i mobilní sekce. Dnes je již známo, že se na trh mílovými kroky blíží chytrý mobilní telefon Apple iPhone. Bude i on přelomovým počinem?
Apple iPhone

Nejprve pár slov k technickým parametrům, ať víme, s kým máme tu čest. Smartphone Apple iPhone běží na operačním systému OS X, pracuje v sítích GSM/GPRS/EDGE (quad-band s podporou frekvencí 850/900/1800/1900 MHz), obsahuje zabudované bezdráty Wi-Fi (802.11b/g a Bluetooth 2.0), 3,5“ displej rozlišení 320 x 480 pixelů (odpovídá 160 PPI), dle verze 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru a zabudovaný 2megapixelový digitální fotoaparát. Akumulátor vydrží 5 h hovoru/videa/procházení stránek na síti nebo až 16 h přehrávání audia. Novinka má rozměry 115 x 64 x 11,6 mm a váží 135 g. Ovládání je typicky applovsky neobvyklé – dotekový displej je ovládán dotekovou technologií nazvanou Multi-touch, díky které lze například volat prostým poklepání na patřičné políčko osobní karty někoho v kontaktech.

Apple iPhone v sobě sdružuje funkce několika zařízení – prvním z nich je multimediální přehrávač Widescreen iPod, který umožňuje majiteli smartphonu mít svá audio i videodata uložena jen několik klepnutí prstem daleko. Video i audiosoubory jsou přehledně roztříděny a k dispozici je dokonce i náhled přebalu „desky.“

V řadě druhé jde o mobilní telefon s přídomkem „smart,“ tedy „chytrý.“ Těšit se tak můžeme na přehledně uspořádané kontakty a možnost zakládat pro nejčastěji volaná čísla jakýsi seznam oblíbených položek. Data lze synchronizovat s PC, Macem či vybranými internetovými službami. SMSky lze psát na softwarové dotekové (jak jinak...) QWERTY klávesničce. S ohledem na přítomný 2megový aparát je samozřejmostí kupříkladu i odesílání fotky na zvolený email.

Za třetí má Apple iPhone praktické funkce PDA – lze pracovat s emaily skrze POP3/IMAP protokoly, je přítomna podpora aplikace Google Maps pro navigaci a aktuální informace o dopravě a nechybí ani podpora widgetů (prográmky poskytující realtime užitečné informace – cenu akcií, počasí apod.).

Aby bylo naše dnešní představení Apple iPhone kompletní, bude ještě třeba k výčtu zajímavých zabudovaných technologií přidat i informaci o interním senzoru polohy, který hlídá polohu zařízení. Celé to funguje tak, že v případě otočení z „obrazového“ módu do „krajinkového,“ se automaticky otočí také displej, což se okamžitě odrazí i na prohlíženém obsahu.

A jsou známy i některé cenové údaje, americký operátor Cingular bude nabízet Apple iPhone v obou verzích, tedy 4 GB i 8 GB, za 499 resp. 599 USD. Jedná se o cenu dotovanou a svázanou s nutností upsat se na 2 roky služám této firmy. Oficiální prodeje mají začít v červnu letošního roku, v Evropě se přístroj objeví až v průběhu 4. čtvrtletí a v Asii až počátkem roku 2008.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
APPLE iPOD MINI

APPLE iPOD MINI

31. 03. 2004, autor: admin

Že je iPod čistě bílý? Kdeže loňské sněhy jsou...Ve snaze vymýtit oblíbené MP3 klíčenky, spatřil světlo světa ten nejmenší z iPodů - model Mini. S velikostí se svezla dolů i pamět, takže nyní už jenom čekáme, jestli se také srazí cena.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Jak je na tom Peugeot 108 se spotřebou paliva? Výtečně ve městě a na okreskách, ale co ve vyšších...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.