A umyje to kdo? Evoluce špinavého nádobí

07. 07. 2011, autor: Petr Michl
Kdy jste zažili největší bordel v kuchyni? Pokud za sebou máte vysokou školu a studentský byt, který obývali pouze zástupci mužského pohlaví, je odpověď celkem jasná.
A umyje to kdo? Evoluce špinavého nádobí

Vysokoškolský život člověka zocelí na mnoho způsobů. Jedním z nich je i tvorba a čelení nepořádku. Jako člověk, jenž zažil vanu plnou nádobí (dřez se ucpal, tak kam se to mělo dávat?), mám k tématu co říct. Přečtěte si o fázích špinavého nádobí a psychologické válce, která ho doprovází. 

spinave_nadobi_01
Fáze č. 1 - Ještě to nehoří - Začíná to několika talíři, které je přeci lepší odmočit pořádně. Čistotné svědomí se dá ukecat ještě lehce. Pár talířů a hrnků se ještě ani nekvalifikuje jako nepořádek, počká to na zítra.

Fáze č. 2 - Co oči nevidí, srdce nebolí - Nádobí je ve dřezu už pořádná kupička. Pokud žijete se ženou, už vám bylo pravděpodobně důrazně připomenuto, že takhle to tedy nepůjde. Pokud jste v bytě obsazeném studenty mužského pohlaví, začíná psychologická válka o to, kdo má na rostoucím „kopečku“ větší podíl. Při projití kuchyní se raději nedíváte na ono místo - vytěsníte ho.

Fáze č. 3 - Máme tu problém

spinave_nadobi_04

Ano, už je to zřejmé – za tohle by nás maminky nepochválily. Nádobí se formuje do podoby obří glazurované hory. Zákopová válka s podtextem: „Já tam mám pár hrnků, ať začne ten, kdo nadělal největší bordel,“ se stupňuje. Zástupci sexuálně úspěšnější části osazenstva ví, že mají slabinu. Sem si holku rozhodně nemůžou přivést a štve je to. Míra energie vložená do zatím nevyřčených výčitek by ještě stále převážila tu nutnou k napravení problému.

Fáze č. 4 - Chabé pokusy o úklid

Pomyšlení na pravděpodobnost ženské návštěvy je dávno pryč. Ti s trochou společenských návyků se začínají obávat spíše neočekávaného rande s hygienickou kontrolou vyslanou sousedy. V kuchyni začíná vznikat divný odér, proti kterému jsou prázdné flašky od piva s poslední douškou kvasící na dně ještě milým osvěžením klimatu spíže. Boj nervů dostupuje vrcholu. Nejslabší články bratrstva nepořádku začínají s prvními pokusy odstraňovat z nevábné hromady své nádobí se snahou nastartovat ozdravný proces.

Fáze č. 5 - Buď, anebo

spinave_nadobi_02

Často fáze č. 4 skutečně vyvolá konec utrpení, někdy to odedře jedinec s nejslabším žaludkem, jindy se návrat k normálu odehraje na bázi kolektivní viny a úklidu. Pokud se tak nestane, blíží se situace do bodu, z něhož není návratu. Pravděpodobnost jeho dosažení je odvislá od studovaného oboru. Lidé z lékařské fakulty kolem sebe minimálně dvakrát do roka staví hradbu z knih, přes kterou přestávají vidět, a do „podhradí“ bez obav hází plechovky od energetických nápojů a obaly od tatranek. Přesto mají určitou hranici snesitelnosti organického odpadu hrozícího biologickou katastrofou. Jistou míru elementárního smyslu pro čistotu má i většina studentů humanitních oborů s výjimkou nepočetné sorty existenciálních filosofů se sklony k nihilismu. Na hranici zkázy se nicméně pohybují ajťáci, obzvláště pak podskupina vývojářů.

Fáze č. 6 – Apokalypsa a šlechtění plísňových kultur

spinave_nadobi_05Kuchyň je nebezpečným místem, kam se už bojí i čistotnější druhy hmyzu. Pravděpodobnost výskytu IT osazenstva dotyčného bytu se silně blíží jistotě. Při celonočním hraní stříleček berou pach tlející mrtvoly jako inovativní doplněk zážitku - takové lidové 3D.  Přes den se pak kupa odpadků stává fetišem připomínajícím jeho tvůrcům, že dosáhli něčeho velkého. Zlomyslní se smějí spolužákům ze střední, kteří šli studovat farmacii. Oni dokážou vypěstovat antibiotika z plísně i bez odborného vzdělání - Alexander Fleming by z nich měl jistě radost. Pokusy o používání kuchyně k původnímu účelu – tedy přípravě pokrmů - jsou již dlouho passé, vše jistí pizza v krabici.

Fáze č. 7 – Konec

spinave_nadobi_06Pokud se byt nachází na koleji, začíná to papíry s radioaktivním znakem přilepenými na dveře kobky sousedy s čichem. Často musí zasáhnout správa kolejí, okamžik očisty zpravidla přichází s letními prázdninami. Situace v podnájmu je o poznání zapeklitější a může trvat několik let. V některých případech je provázena postupným odchodem lidí se špetkou hygienických návyků, „biohazard jádro“ pak pod tíhou mnohonásobného podílu na nájmu místo opouští a začíná budovat plísňovou kolonii v jiném bunkru. Někdy to končí promocí, jiní tak žijí dodnes.

VYBÍRÁME
10 důvodů, proč si najmout služku

10 důvodů, proč si najmout služku

26. 01. 2010, autor: Jarda Sauer

Je na čase si přiznat krutou pravdu: Každý správný muž dospěje do životního stádia, kdy se odstěhuje co nejdál od maminky. A zjistí, že ke své existenci naprosto nutně potřebuje služku.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nový Ford Focus ST kombinuje potěšení z jízdy na klikatých silnicích s přesvědčivým výkonem na zá...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.