9ff se stává oficiálním výrobcem

18. 07. 2005, autor: prochlapa.cz
Na vrcholné úpravy Porsche už nemá Ruf monopol, stejný statut dostane i 9ff. Oslaví to tím nejlepším způsobem – divokou reinkarnací závodní GT1.
9ff se stává oficiálním výrobcem

Německo bude mít během několika týdnů dalšího oficiálního výrobce – značku 9ff. Po Rufu je 9ff další firmou, která svou lukrativní živnost spojila s Porsche, i když v jejím případě jde přímo o raketový start. Na rozdíl od Rufu, který upravuje Porsche už mnoho desítek let, se o 9ff mluví teprve necelý rok. Úspěchy firmy z poslední doby jsou však velmi působivé, například dosahovanými výkony kolem šesti set až osmi set koní u upravovaných verzí 996 Turbo.

S jedním ze svých speciálů, modelem V400 s výkonem 840 koní, navíc začátkem roku překonalo 9ff na Nardu rychlostní rekord McLarenu s hodnotou 388 km/h.

Jen pro pořádek, ve stejné době se na tom samém místě na stejnou rychlost dostal i Koenigsegg, který si tím tehdy vysloužil nový zápis do Guinessovky. Nejnovější vývoj u 9ff ale naznačuje tomu, že statistiky v knize rekordů se budou brzy přepisovat.

Doposud pracovala firma 9ff, kterou v roce 2001 založil v Dortmundu Jan Fatthauer, stejným způsobem jako Ruf - rozebírala sériová Porsche a sestavovala je zpět s použitím řady vylepšených komponentů a upravených motorů. Jinými slovy povznášela beztak vynikající auta na ještě vyšší úroveň. Ruku v ruce s přechodem na statut oficiálního výrobce ale v současnosti pracuje na projektu, který vezme vítr z plachet i tak zaběhnutému pojmu, jakým je pro svět porschefilů Ruf.

Novinka vlastní výroby s označením 9F-GT1 se tvarem očividně odvolává na dvě slavné kreace ze současnosti i nedávné minulosti Porsche, a to na dnešní Carreru GT a původní soutěžní i silniční GT1.

Po vzoru Koeniggsegu či Pagani půjde o exotický supersport, který má ambice zatřást v základech zavedeným zvyklostem v kategorii nejrychlejších aut světa. Převážná část dílů pochází z vlastní konstrukce 9ff, má trubkovou konstrukci (Carrera GT a Pagani mají oproti tomu náročnější a dražší karbonové kostry) a přeplňovaný šestiválec od Porsche uprostřed.

Takhle ve zkratce to zní jako popis jednoho z mnoha stavebnicových aut, která se spoléhají na silný motor, ale skutečnost bude v tomto případě poněkud vtipnější.

U turbomotorů Porsche jsme dnes většinou zvyklí na 450 až 550 koní, podle toho, zda máte verzi S přímo od továrny, nebo zda jste investovali do jiné řídicí jednotky, průchodnějšího sání a výfuku od tuningové firmy.

9F-GT1 ale rozhodně nebude auto, které se chce držet u zdi. S objemem zvýšeným na čtyři litry, párem dostatečně dimenzovaných turbodmychadel a dalšími zasahy se totiž novodobá GT1 dostane podle zadání zákazníka na 850 až 1050 koní.

Jediné auto, které bude moci takovému výkonu konkurovat, je Bugatti Veyron. 9ff k tomuto srovnání však říká, že jejich GT1 bude vážit o 500 kg méně a že bude vzhledem k tomu určitě rychlejší.

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Porsche 996 Turbo S

Porsche 996 Turbo S

25. 05. 2004, autor: admin

Současná generace devětsetjedenáctky se přes chystaný nástup řady 997 stále vyvíjí. Pěstí do stolu to dokazuje i nové Turbo s výkonem 450 koní.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
Hnědooká sexbomba Krystal Webb
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Nový Ford Focus ST kombinuje potěšení z jízdy na klikatých silnicích s přesvědčivým výkonem na zá...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.