10 rad, jak snížit emise CO2 a zabránit globálnímu oteplování

03. 01. 2012, autor: Dalibor Žák
Alarmisté zase křičí, že letošní mírná zima je důkazem o zlém a krutém globálním oteplování, které zapříčinil nezodpovědný člověk. Máme tedy několik tipů, jak mu zabránit.
10 rad, jak snížit emise CO2 a zabránit globálnímu oteplování

 

Oxid uhličitý, tedy chemickou zkratkou CO2 se stal bičem, kterým kolem sebe mrskají environmentalisté, alarmisté a jiná levicová verbež, která si neumí najít pořádná zaměstnání. Několik nových skutečně nezmanipulovaných vědeckých měření zjistilo, že všechny ty alarmistické řeči o radikálním nárůstu teploty na planetě jsou lež. V poměrně nedávné minulosti totiž bylo tepleji a to hned několikrát. A například dynosauři také vyhynuli kvůli globální změně teplot. Zvláštní, když v té době ještě nebyly uhelné elektrárny a po silnicích nejezdila velká SUV...

Z environmentalismu se tak stal spíše politicko-ekonomický směr srovnatelný s marxismem. Jeho evidentním cílem je totiž nastolit novou světovládu a když to nešlo globální komunistickou revolucí proletariátu, tak to půjde globálním oteplováním. Politikové tak v údajném zájmu ochrany ovzduší omezují svobodu člověka a brzdí nesmyslnými regulacemi ekonomický a hlavně technologický vývoj. Jestli ale stále věříte tomu, že za globální oteplování může člověk, máme pro vás rady, které zamězí vaší produkci skleníkových plynů a tak se tu všichni zítra neusmažíme brutálním horkem.

10 rad, jak snížit emise CO2 a zabránit globálnímu oteplování

Nedýchejte
Dýcháním vypouštíte do ovzduší vodní páru a především zlý a ošklivý oxid uhličitý, který rozpouští ledovce a zabíjí tak lední medvědy. Naučte se přijímat kyslík jinak a vypněte svoje plíce.

Nejezte
Během trávicího procesu vzniká ve střevech metan, který je silný skleníkový plyn. Mnohem silnější než CO2. Jestli tomu chcete trochu pomoci, musíte pak prdy pálit, protože se metan přemění na vodní páru a méně agresivní CO2. Ale stejně, váš trávicí proces nebude nikdy zcela bezemisní.

V zimě netopte
Blázníte? Výrobou tepla se spotřebovávají fosilní paliva a vypouští se obrovské množství CO2. Proto si kupte kožich z ledního medvěda, který se utopil kvůli tajícím ledovcům.

10 rad, jak snížit emise CO2 a zabránit globálnímu oteplování

Nejezděte autem
Automobily jezdí na fosilní paliva a při jejich spalování vzniká CO2. Průměrné osobní auto na každý ujetý kilometr vypustí asi 200 gramů CO2. Nepomůžete si ani elektromobilem, protože jeho akumulátory stejně musíte nabít ze zásuvky – a do té šťáva přitekla převážně z uhelné elektrárny. Až na ledu uklouznete a zlomíte si nohu, opovažte se volat si sanitku, protože sanitka má přece motor... Proto se koukejte dobelhat do nemocnice po svých. Nebo na kole.

Nebydlete v domě
Domácnost spotřebovává elektrickou energii, která nepochází jen z obnovitelných zdrojů. Dům vyprodukuje za rok přibližně třikrát více CO2 než auto. Takže jestli chcete být eko, kupte si karavan a bydlete v něm. Ale nezapomeňte v zimě netopit a v noci nesvítit, ať zbytečně nespotřebováváte energii a nevypouštíte nadmíru CO2.

Nenakupujte
Všechno zboží bylo do obchodů přivezeno autem, případně ještě letadlem a smradlavou lodí z Číny. Teď se v obchodech svítí, chladí, topí... Takže jestli chcete eko-potraviny, udělejte si vlastní zahrádku. Problém je ale v tom, že pěstováním potravin se uvolňuje velké množství skleníkových plynů – zemědělství produkuje přes polovinu všech emisí skleníkových plynů vzniklých z činnosti člověka. Doprava se na jejich produkci podílí jen z necelých 10 %.

Nechoďte do školy
Školní budova musí být vytápěná a musí se v ní svítit. Vzdejte proto svoje vzdělávání co nejdříve, ať zbytečně nezanecháváte velký karbonový otisk. Nebo se přihlašte do nějaké alternativní školy, která vyučuje venku v přírodě.

Teď jeden obrázek pro odlehčení: Na globálním oteplování je plno pozitiv!

Oteplování má i pozitiva

Nepoužívejte záchod ani koupelnu
Když už musíte, tak choďte močit a kálet na zahrádku za dům. Koupelna je připojena na vodovodní potrubí a pokud nemáte vlastní mechanickou studnu, pravděpodobně používáte chemicky očišťenou vodu, kterou k vám dodala elektřinou poháněná čerpadla.

Vypněte tento počítač
Počítač spotřebovává elektrickou energii a ohřívá okolní vzduch. Výrobou elektřiny z fosilních paliv vzniká CO2. Ani solárním panelem si nepomůžete, protože ten solární panel musel někdo vyrobit a autem k vám domů dopravit. A počítač je z plastů (ty jsou z ropy) a k jeho výrobě byly použity stroje (běží na elektřinu nebo fosilní paliva).

Zemřete
Čím dříve zemřete, tím méně z výše uvedených věcí budete dělat. Každý rok vašeho života vyprodukujete přibližně osm tun CO2, takže když zemřete o patnáct let dřív, ušetříte planetě 120 tun CO2. A to je stejné množství, jaké vyprodukuje jedno termitiště. A nejhorší je, že ani po smrti nemáte vyhráno. Když se totiž necháte zpopelnit, opět budou vypuštěny emise CO2. Ale když se necháte jen odložit a vaše mrtvé tělo bude hnít, uvolní se při tlení mnohem více skleníkových plynů, než kdyby se tělo spálilo. Každopádně zapomeňte na stylový pohřeb.

ANKETA
Věříte v globální oteplování?
Ano, člověk ničí tuhle planetu
Věřil jsem, ale už nevěřím.
Ne, nikdy jsem té obrovské lži nevěřil.

VYBÍRÁME
Katastrofa: V Holandsku se zřítil rozhlasový vysílač

Katastrofa: V Holandsku se zřítil rozhlasový vysílač

18. 07. 2011, autor: Matěj Kučera

Holandsko je celkem pohodová země, ve které by asi kdekdo z nás rád žil, ovšem i tam se může přihodit něco dost nepříjemného. Sledujte děsivou zkázu holandského rozhlasového vysílače!

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
03. 01. 2012, Uživatel: Milda
Reagovat

Na demagogii o globálním o teplování je navázaná spousta karier politiků a byznysmenů a kdoví koho, že holt teď už budou jen blekotat furt to stejný. A do práce pak pojednou A8 4,2l.


img
07. 01. 2012, Uživatel: Patrik Šlégr
Reagovat

Ještě jste neupozornili na METHAN, který vypouštějí krávy když konzumují potravu. Dotrava apod. se paradoxně podílí na g.o. jenom 11% a velkochov 18%! Je jasné, že lidstvo je nenažrané masem a chce jíst víca víc. V tomto případě chovatelé se snaží o co největší výdělek a rychlost. Tím pádem zvířata žijí v příšerných podmínkách (i u nás v ČR). Takže čím více hospodářských zvířat, tím více se spotřebuje krmiva. A kde to krmivo vzít? Zaletíme do Jižní Ameriky, vypálíme kousek deštného pralesa a zasejeme sóju jako krmivo pro zvířátka. Deštný práles je vlastně jedna velká plíce naší země. Pomáhají hlavně vyrábět nový kyslík...je hodně smutné, že zvířata se stala obrovským byznysem a nikdo si toho nevšímá. V dávných dobách lidé jedli maso jenom výjimečně když nebyla po ruce žádná plodina. Dobytek sloužil k různým činnostem. Dnes je tomu naopak. Musíme je rychle vykrmit aby nám pěkně vyrostli pašíci a pak se nedivte co je v tom mase za různé látky jako antibiotika, hormony apod. to všechno spotřebitel kupuje. Moje rada zní: Ptejte se více po alternativních chovech a nepodporujte tento způsob ze zvířat profitující. Až se lidé uskromní a budou více přemýšlet o tom co si dávají do pusy. Tak možná ten svět bude hezky vzkvétat :)


img
09. 01. 2012, Uživatel: vzteklej pes
Reagovat

Sorry, ale nikdo mi nebude rozkazovat, kolik smím sežrat masa. Jasně, rád si vyberu alternativní chov, ale je to taky dost o penězích. Stejně je celá hysterie okolo CO2 a globálního oteplování velkej komunistickej nesmysl.


img
01. 07. 2012, Uživatel: Jarda
Reagovat

:D To jsem se zase jednou pořádné zasmál! Prostě nesmím dělat nic a ještě líp - zemřít. Proto se pořád někde válčí (kvůli politice), a přesto je lidí čím dál víc. Takže by planeta potřebovala 3. světovou válku, aby se snížily emise CO2. Nebo aspoň nějakej ten meteorit jako na dinosaury. ;)


img
14. 12. 2014, Uživatel: kv
Reagovat

co to je za debila jako nemame jíst bydlet v domě a když si zlomíme nohu ....


img
14. 12. 2014, Uživatel: kv
Reagovat

co to je za debila jako nemame jíst bydlet v domě a když si zlomíme nohu ....


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Test pětidveřového Mini byste klidně mohli začít i skončit větou: „jde jen o nataženou klasiku“, ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.