10 lidí, kteří s vámi vždy jedou v MHD

06. 10. 2011, autor: Jarda Sauer
Sami určitě z vlastní zkušenosti víte, že MHD není zrovna ideálním místem k životu. Když ale tušíte, na co se můžete připravit, zvládnete i cestování hromadnou dopravou bez nějaké větší újmy na zdraví!
 10 lidí, kteří s vámi vždy jedou v MHD


Je jedno, jestli jezdíte autobusem, tramvají, trolejbusem nebo metrem. Vždy máte takřka 100% jistotu, že se kolem vás mačkají zástupci těchto lidských typů:

Smraďoch - Je to skoro až klišé, ale je pravdivé: Spousta lidí v MHD spadá do kategorie Smraďoch. Existuje velká škála podkategorií. Obzvláště vypečení bývají například zástupci podkategorie Dobře uleželý pomočený bezdomovec s bércovými vředy. Ale i členové skupin Zapocenec, Návštěvník zahulených hospod, Asociální důchodce nebo Zmoklý pes mají mnoho co nabídnout. Hlavní nebezpečí: Obrátí se vám z nich žaludek a k neveselému aromatu přispějete i vy svým přídělem.

Čtenář - Česko má pověst země vzdělanců, a opravdu, snad každý třetí člověk si v MHD čte. Většinou ovšem Blesk. Tu a tam se ovšem objeví i někdo se serióznější tiskovinou, nijak vzácný není ani výskyt knih. Ti největší pozéři (třeba já) se poznají podle toho, že čtou knihu v cizím jazyce, popřípadě že čtou na Kindlu nebo jiném podobném zařízení. Zvláštním fenoménem kategorie Čtenář je její podkategorie Čtenář-parazit. Jde o cestující, kteří sice sami ke čtení nic nemají, ale s o to větším zájmem čtou ostatním přes rameno. Kategorie čtenář není nebezpečná, pokud ji nevyprovokujete k útoku nějakou urážlivou poznámkou.

Batohonoš - Slušnost velí si po nástupu do MHD sundat zavazadlo ze zad, ale příslušníci kategorie Batohonoš se ničím takovým neobtěžují. Zřejmě se právě vrátili z expedice na K2, protože na zádech táhnou čtyřicetikilovou krosnu, z níž vykukuje ostrý cepín, špinavý spacák, mastným kouřem zahalený ešus a pár prázdných lahváčů. Hlavní nebezpečí: Pokud stojíte v blízkosti člena této kategorie, při náhlých pohybech dopravního prostředku vás svou krosnou nečekaně zraní, zhmoždí nebo aspoň umaže. Po upozornění na nesprávnost svého chování bývá agresivní.

Spáč - Že je spánek vsedě nepohodlný? Nenechte se vysmát! Hrdinní příslušníci kategorie Spáč posouvají hranice spánkových možností neustále dál a dál. I na nepohodlném sedadle s absencí místa na nohy se schoulí do prenatální polohy, zavřou oči a v mžiku začnou klimbat. Někdy bohužel s výrazným akustickým doprovodem. S tím souvisí i jejich hlavní nebezpečí: Spáč může hlasitě chrápat, výrazně slintat a při náhlém zabrzdění je více než jisté, že na vás spadne. Pokud se mu zrovna před tím zdálo něco divokého, není vyloučeno, že vás ve chvilkovém zmatení napadne.

Telefonista - Každá učebnice slušného chování upozorňuje, že bychom neměli obtěžovat ostatní cestující příliš hlasitým používáním telefonu. Nejlépe bychom v MHD neměli telefonovat vůbec. Ale vysvětlujte něco takového uječeným puberťačkám, nahluchlým důchodcům, namachrovaným magorům nebo Rusům... Hlavní nebezpečí: Proti své vůli vyslechnete řadu barvitých detailů z cizích životů. Pokud máte dobrou představivost, může se vám stát, že takto získané informace vás budou strašit ještě hodně dlouho poté.

Další krásné lidské typy z MHD najdete na následující stránce!

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co nesnášíme: Smradlavé lidi v MHD

Co nesnášíme: Smradlavé lidi v MHD

26. 04. 2011, autor: Matěj Kučera

Němci mají pivo a weisswurst, Belgičané hranolky, Švýcaři čokoládu a Češi smrdí v MHD. Vidíte, aspoň nějaké prvenství v té Evropě máme. Někteří lidé skutečně dokáží z obyčejné cesty autobusem udělat zážitek na celý život.

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář
Tento článek ještě nikdo nekomentoval. Buďte první.
VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
CELEBRITY
Celebrity: Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Nabízím práci automechanika, nástup ihned!

Jak je složité najít dobrého řemeslníka? Ehm, velmi... Je...

Celebrity: Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Land Rover postavil kuchyni pro Jamieho Olivera. V autě.

Mobilní kuchyně, to už tady bylo, není to žádná novinka, ...

Celebrity: Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Moderátorka Jana Knížková vysílala z bazénku, ukázala při tom svůdné křivky

Rádio je obvykle záležitostí pouze zvukovou, vizuální asp...

DALŠÍ CELEBRITY
REDAKČNÍ TIP
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Honda nechala poprvé krátce nahlédnout do interiéru prototypu svého kompaktního elektromobilu. V ...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.