007 Mixology aneb namíchejte drink pro Jamese Bonda

08. 12. 2015, autor: Filip Rakovan
Ten, kdo nezná výrok „Vodka Martini, protřepat, nemíchat“ nemusí číst dál, podstatu celé akce nepochopí a je třeba, aby nejprve vyrazil do kina.
007 Mixology aneb namíchejte drink pro Jamese Bonda

Je asi zřejmé, jak je podtitulek myšlen – k tomu, aby si jeden užil Vodka Martini, nemíchané, ale „šejkrované“ ve stylu 007 musí znát filmy s agentem Jamesem Bondem, bez základního filmového vzdělání by vše související postrádalo smysl a proto ta pobídka vyrazit do kina.

Ovšem ten, kdo se ve filmech s 007 orientuje, nejnovější díly ságy už viděl a namísto do biografu by měl vyrazit do Bugsy’s Baru, zřejmě nejlepšího koktejlového baru u nás a důvod je zásadní - pražský bar Bugsy’s pořádá barmanské kurzy pro veřejnost věnované slavnému filmovému drinku, Bondovu Vodka Martini.

Jeden takový večer ve společnosti profesionálních barmanů absolvoval i agentův český dvojník Jiří Dvořák, který v posledních dílech půjčuje Bondovi svůj hlas. „Po tolika letech ve společnosti Jamese Bonda asi nikoho nepřekvapí, že mám pro něj slabost. Ten by se do Bugsy’s Baru určitě zamiloval. Je přesně tím sofistikovaným podnikem, kam muž jeho formátu patří."

„No a agentův oblíbený Martini koktejl je zatraceně sexy pití! Tohle všechno dohromady je styl, kterému já neodolám,“ vysvětluje Jiří Dvořák, proč se rozhodnul kurz „007 Mixology“ navštívit. V baru se nejen naučil drink pod vedením profesionálního barmana připravit, ale dozvěděl se o něm úplně vše – kde se v Bondově životě vzal i jaký je vlastně mezi třepáním a mícháním rozdíl.

A teď nastává ta správní chvíle si říct, že možnost mají všichni, kdo chtějí do „problematiky“ pití a la James Bond proniknout, chcete-li, třeba u slavnostní večeře, anebo kdykoli jindy připíjet jako agent Jejího Veličenstva, je kurz ideální příležitostí pro vstup do světa koktejlové magie.

Kurzy „007 Mixology“ probíhají v Bugsy’s baru vždy od 18:00. Trvají hodinu a kromě barmanů Bugsy’s jsou vždy přítomní také majitel baru Václav Vojíř a znalec pitného režimu agenta Jejího Veličenstva Alex Mikšovic. Cena kurzu včetně dárkového kitu na přípravu koktejlu je 1.007,- Kč (můžete koupit voucher a jako dárek věnovat někomu jinému), více informací, termíny kurzů a přihlašovací formulář najdete na 007mixology.cz.

 

SDÍLEJ:
facebook
Poslat známému
Tisknout článek
VYBÍRÁME
Co jedí kosmonauti?

Co jedí kosmonauti?

14. 05. 2009, autor: Jarda Sauer

Redaktoři jednoho zahraničního webu měli nedávno velmi zajímavou příležitost sami si vyzkoušet na přebytcích NASA, jak chutná a vypadá strava určená pro opravdové kosmonauty. A k čemu dospěli?

KOMENTÁŘE KE ČLÁNKU
Přidat komentář

img
07. 01. 2016, Uživatel: Martin
Reagovat

James Bond pije Martini (Gin + Vermut), ne Vodka Martini. Když už, tak Vodkatini (Vodka + Vermut)...


VLOŽIT KOMENTÁŘNejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
. captcha
POSLOUCHEJ RÁDIA ONLINE!
PŘIDEJTE SE K NÁM

Staňte se našimi fanoušky

NEJNOVĚJŠÍ VIDEA
Zobrazit video
Jak zvířata jí své jídlo

Jak zvířata jí své jídlo

Nahlédněte do říše zvířat tak, jak se...

Zobrazit video
Video: A další kompilace ruských bouraček

Video: A další kompilace ruských bouraček

Tohle už je pomalu seriál na pokračov...

Zobrazit video
Video: Ilegální drifty ve městě

Video: Ilegální drifty ve městě

Tihle týpci se s tím nemažou a vodí a...

Autoweb

Už od prvních minut soboty si dejte na D1 pozor na nové radary. Spuštěny budou v modernizovaném ú...

Urbanstore

Pořiď si stylové značkové oblečení, boty nebo doplňky se slevou až 80%. Více na UrbanStore.cz.

Delideli

Darujte nádhernou kytici, luxusní čokoládu, kvalitní víno, koš plný delikates či lahodný dort.

Cestuj

Vyberte si z tisíců dovolených v oblíbeném Řecku se slevou až 20%. Volejte zdarma 800 11 11 33.